Frissítések keresése tört appokhoz

Figyelem! Ennek a cikknek nem szándéka tört appok használatára buzdítani! Ha tetszik egy app, és használod, akkor vedd meg, hiszen ezzel nagyobbrészt a fejlesztőt támogatod!

Ugyanakkor érdemes észben tartani azt, hogy az Apple jelenlegi terjesztési modelljében trial vagy demo appok nem kaptak helyet, valamint legtöbbször nincsen lehetőség visszakérni egy megvásárolt, de valamiért mégsem megfelelő app árát. Szerencsére ezt újabban folyamatosan felváltják az alapesetben ingyenes, de az „In-App purchasing” módszerével bővíthető appok.

Továbbá, annak ellenére, hogy az internetnek korlátok nélkülinek kellene lennie, rengeteg US Store-ban kapható app nem érhető el a magyar store-ban, így még ha akarod, akkor sem tudod teljesen legálisan, a Store Usage Terms-ének 100%-ban megfelelve megvásárolni azt.

A tört appokkal leginkább két gond van: nem támogatjuk vele a fejlesztőket, illetve az iTunes sem jelzi, hogy van-e frissítés hozzájuk.

Korábban az Install0us 3-ba volt tervezve egy hasonló funkció, ami megkeresi az adott tört app legfrissebb verzióját, és felajánlja a frissítést, ahogyan azt az AppStore is tenné. Ez azonban puy0 döntése értelmében már nem valósulhatott meg az Install0us-ban.

Ezt az űrt hivatott kitölteni az Updatr.

Az app indításkor kilistázza az összes telepített AppStore-os alkalmazásunkat a verziószámukkal együtt, a megvásároltakat és a törteket egyaránt. Majd az iTunes Store-ból az app egyedi ID-ja alapján lekérdezi az aktuálisan megvásárolható verzió verziószámát, és ez alapján listákba csoportosítja az appokat:

  • Unknown (Ismeretlen)
  • Needs to be updated (Frissítés érhető el)
  • Newest version installed (Legfrissebb verzió telepítve)

Unknown (Ismeretlen) app esetén lehetőségünk van nekünk megadni kézzel az app ID-ját, vagy kikeresni a Store-ban. Ez akkor jelentkezhet, ha az app automatikusan nem találja meg név alapján sem. Ilyen lehet például az „NFS Shift”, mert az a Store-ban „Need for Speed Shift” néven szerepel, de a SpringBoard-ra már csak „NFS Shift”-ként kerül. Ha megadtuk az ID-t, vagy kikerestük, és megjelöltük, hogy melyik az, onnantól már ahhoz is kiírja, hogy van-e frissítés, és át is teszi a megfelelő listába.

Needs to be updated (Frissítés érhető el) esetén a frissítést nekünk kell letölteni a megfelelő oldalról, ugyanis az Updatr nem telepít, csak a verziót ellenőrzi. Töltsük le a megfelelő oldalról a frissebb verziót, importáljuk be iTunes-ba a számítógépen, majd szinkronizáljuk fel a készülékre.

Newest version installed (Legfrissebb verzió telepítve) esetén értelemszerűen a legfrissebb verzió van fent. 🙂

A Performance alatt a letöltések itt az egyszerre indított lekérések számát jelzi, mert maga az app nem képes az Install0us-hoz hasonlóan az appok telepítésére is. Kiválaszthatjuk továbbá, hogy csak a tört appokat mutassa, vagy a megvásároltakat is, illetve hogy indításkor automatikusan frissítse a telepített appok listáját, és azokhoz ellenőrizze a frissítéseket is.

Mivel az Install0us-ból ez a lehetőség végül egyelőre kimaradt, így mindenképpen egy hasznos kis eszköz lett az Updatr, annak ellenére, hogy jelenleg még kézzel kell a frissítéseket letölteni.

Elérhető például a beyouriphone repoban. (Fentvan ugyan xsellize-n is, de ott nekem hibát dobott.)


0 hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Avatár helyőrzője

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük