A bútor szó eredete vitatott. Első bizonyított említése 1786-ra tehető. Ugyanakkor arra nem derült fény, hogy hogyan is került be a szókincsbe. Az első álláspont szerint a szó belső fejlemény, és szóhasadással keletkezhetett a bugyor alakváltozataként. Maga a bugyor is egy származékszó, melynek alapszava önállóan nem adatolható. A másik álláspont szerint a bútor lehet déli vagy keleti szláv jövevényszó, noha az ezekben a nyelvekben megtalálható hasonló kifejezések inkább vesszőkosarat vagy batyut, és elemózsiát takarnak. De a valódi jelentését nem taglalják sehol.

A bútor egy összetett szó. A bú és tor szavakból áll. Az egyes összetevők elemzése teljesen szükségtelen, hiszen a búról tudjuk, hogy a bánat kifejezésére alkalmas, rövid szó. A tor kifejezést pedig megtalálhatjuk a halotti tor vagy a disznótor szavakban is, ugyanakkor ezekben is a lakoma-jellegre utal a tor, mint torkosság.

A halotti tor és disznótor kifejezésekből tehát tisztán látszik, hogy akinek a házában bútor van, az a bánat temetése feletti lakomát ül mindig. A túlzott bútorozás tehát igen könnyen elhízáshoz, és így szív- és érrendszeri betegségekhez vezethet!

Kategóriák: BlogCikk

0 hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Avatár helyőrzője

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük