iTunes 8.2 vs beta 4
Az új beta magával hozott egy új pre-release iTunes-t is. Az iTunes frissítése nélkül nem is tudjuk feltenni a beta 4-et. Az új iTunes viszont már a telepítés elején ellenőrzi, hogy a telefonunk UDID azonosítója szerepel-e egy developer eszközlistáján:
Az teljesen mindegy, hogy ez most egyszerű Shift+Update vagy Shift+Restore, esetleg DFU restore. Az eredmény minden alkalommal Error 3004 lesz, ha a telefonunk nincs developer listán.
Próbálkoztam különféle trükkökkel, hogy lenyomtam például az internetet, hogy ne tudjon csatlakozni, és úgy próbáltam meg – ez még akár célravezető is lehetett volna, de a telefon rózsaszín recovery módban volt, így nem volt türelmem várni hosszú perceket, mire esetleg reagál valamit az iTunes az internet-elvonásra, így első körben úgy döntöttem, ennyit nem ér a dolog, és hagytam a fenébe.
Persze a telefon változatlanul recovery módban volt, és a rózsaszín képernyő vidámította a szívemet, így utána ettől próbáltam megszabadulni. Restore-olni nem akartam, így kénytelen voltam csinálni valamit, hogy kiugorjon belőle. Próbálkoztam quickpwn-nel, nem sikerült, aztán végül úgy 5 reset után sikerült, de ott is csak úgy, hogy:
- home + power lenyomva tart 15mp-ig;
- utána home elenged;
- power még mindig lenyomva tart, még az Apple logó alatt is;
- és így végül betöltött az OS.
Itchy update fingers – ahogyan a dev-team mondaná, viszkettek az ujjaim, hogy frissítsek, mert bizony az új beta megjelenésével a régi lejárata is vészesen kezdett közeledni, így valami megoldást kénytelen voltam produkálni. A legprózaibb megoldás egy Titkos Jótevő személyében érkezett, aki felvett a saját dev. listájára, én pedig névtelenséget adtam neki cserébe.
Így két perccel a listára kerülés után, mikor ismért megpróbálkoztam az update-tel, már hajlandó volt őájtúnszságossága elkezdeni az update-et. A frissítés gond nélkül végigment, természetesen a végén a már megszokott rózsaszín aktiválásra figyelmeztető képernyő fogadott. Vicces volt, mert miután beütöttem a PIN kódot, és lett hálózat, valamint a wifi is csatlakozott, rögtön zizzent, hogy jött emailem, pedig sem a push, sem a fetch nincs bekapcsolva… 🙂
Mivel nincsen legális lehetőségem a 2G-s iPhone-omat iTunes-szal aktiválni AT&T-s SIM hiányában, így számomra csak a nemhivatalos út maradt: a nemhivatalos QuickPWN, ami támogatja a beta 4-et is. Ez csak Windows-ra van, és virtualizált környezetben NEM működik (esetleg bootcamp-pel igen, de azt passz…)!
A jailbreak és az aktiválás hamar lefutott, és már csak az volt a kérdés, hogy az aktiválás után hajlandó lesz-e a telefon a hálózatra állni, mert keringenek pletykák, miszerint nem kap hálót. Tapasztalatom szerint 2G iPhone esetén a QuickPWN-es aktiválás után probléma nélkül működik a telefon, van hálózat, van wifi, egyedül a youtube az, ami még mindig nem megy.
***
Tapasztalatok: hamarosan… 🙂
UPDATE: 2009. május 6. – iPhoneOS 3.0 beta 5!
2 hozzászólás
Bubu007 · 2009.05.06. – 23:57
„a nemhivatalos QuickPWN, ami támogatja a beta 4-et is. Ez csak Windows-ra van, és virtualizált környezetben NEM működik ”
én vmware alatt csináltam 🙂
Jadeye · 2009.05.07. – 00:04
nem tudom, akik eddig próbálták, akkor azok nem tudom, mi alatt, vagy hogyan, de nekik hibaüzenetet dobott… mondjuk a megfelelő virtualizációval elvileg nem kéne gond legyen, de a quickpwn readme-je is azt írja, hogy virtualizáltan nem jó. fene se érti…